Additional information
| Weight | 26.46 lbs |
|---|---|
| PN | KM70878012738 |
| Brand | KMC |
| Model | Bully |
| Finish | Satin Black |
| Size | 17" x 8" |
| BoltPatterns | 5 x 114.3 |
| Diameter | 17 |
| Offset | 38 mm |
| Bore | 72.6 |
| Load Rating | 1750 |
| Structure | 1-Piece |
| Material | Cast Aluminum |
| Weight | 23 |
| Width | 8 |
| BoltCircle | 114.3 |
| product_niche_tag | N/A |
| LugCount | 5 |
| StyleId | 7311 |








Reviews
There are no reviews yet.