Additional information
| Weight | 43.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.52 × 22.52 × 13.31 in |
| PN | DUALLYHD14-208258165-192Y-A1-R |
| Brand | Luxxx HD Dually |
| Model | 14 |
| Finish | Gloss Black / Milled |
| Size | 20" x 8.25" |
| BoltPatterns | 8 x 165 |
| Diameter | 20 |
| Offset | -192 mm |
| Bore | 121.3 |
| Load Rating | 3640 |
| Structure | 1-Piece |
| Material | Cast Aluminum |
| Width | 8.25 |
| BoltCircle | 165 |
| product_niche_tag | N/A |
| LugCount | 8 |
| StyleId | 14436 |








Reviews
There are no reviews yet.