Additional information
| Weight | 28.43 lbs |
|---|---|
| PN | KM52269060712N |
| Brand | KMC |
| Model | Enduro |
| Finish | Matte Black |
| Size | 16" x 9" |
| BoltPatterns | 6 x 139.7 |
| Diameter | 16 |
| Offset | -12 mm |
| Bore | 108 |
| Load Rating | 2200 |
| Structure | 1-Piece |
| Material | Cast Aluminum |
| Weight | 25.43 |
| Width | 9 |
| BoltCircle | 139.7 |
| product_niche_tag | N/A |
| LugCount | 6 |
| StyleId | 7608 |








Reviews
There are no reviews yet.